9 Ekim 2013 Çarşamba

Bebek Alışverişi

Bebek Alışverişi

Bebeğimizin dünyaya geleceğini fark ettiğimiz andan itibaren değişir dünyamız, her şey daha güzel görünür gözümüze, daha mutlu oluruz. Hemen onunla ilgili hayaller kurmaya başlarız. İsminden odasına kadar akla gelebilecek her şey düşünülür kendisi dünyaya merhaba diyene kadar.

Bebeğin henüz cinsiyeti bile belli olmadan bebek alışverişi için listeler yapılır. Heyecanla bebeğimiz için güzel bir dünya hazırlamaya çalışırız. Bebek alışverişi çok önemlidir tabii ki fakat bebeğin cinsiyeti belli olmadan önce çok fazla alışveriş yapmamakta fayda var, çünkü sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir, bebeğiniz size sürpriz yapabilir. 

İlla ki bir şeyler almak istiyorsanız beyaz siyah ya da yeşil, sarı, turuncu gibi renkler tercih edilebilir. Bu renkler hem kız bebeğiniz için hem erkek bebeğiniz için uygun olacaktır. Bebeğimiz için her şeyin en güzelini seçerken en sağlıklısını seçmeye de çok dikkat etmeliyiz, bebekler biz yetişkinlere göre çok daha hassastırlar ve yedikleri kadar giydikleri de önemlidir. Bebeğimize aldığımız ürünlerin boya ve polyester içermemesi önemlidir, mümkün olduğunca az baskılı ürünler tercih edilmelidir. Bebeğimizin sağlığı için aldığımız giyeceklerin yüzde yüz pamuk olması için gayret göstermeliyiz. 

Alışverişe çıkmadan önce bebeğin doğumunun hangi mevsime denk geldiği, kaç aylıkken hangi mevsimleri yaşayacağı önceden düşünülmeli ve alışveriş buna göre yapılmalıdır, mesela yaz bebeği için kışlık ürün almak doğru olmaz. Alışveriş yapılan markalar kesinlikle iyi araştırılmalıdır. 

Bebek alışverişi için önceden bir liste yaparak alışverişe çıkmak faydalı olacaktır, bebeğin temel ihtiyaçları olan, zıbın, battaniye, biberon, emzik, çıtçıtlı badi, ağız bezi, pijama takımı ve alt açma seti fazla sayıda alınabilir, çünkü devamlı değiştirmeniz ya da yıkamanız gerekecektir. Biberon, emzik ve şampuan, pudra gibi bebek bakım ürünlerini alırken mümkün olduğunca iyi araştırmak önemlidir, kimyasal maddeleri içermeyen ürünler tercih edilmelidir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder